Sypialnia to miejsce, w którym regenerujemy swoje siły na kolejny dzień i następne obowiązki. Nic dziwnego, że większość osób stara się w tym miejscu stworzyć przyjemną atmosferę. Dodatki są oczywiście mile widziane, lecz trzeba poważnie zastanowić się nad tym, jak dopasować je do siebie, by wyglądały atrakcyjnie i nie burzyły harmonii całego pomieszczenia. Jednym z takich dodatków, który po prostu musi znaleźć się w naszej sypialni, jest zegar ścienny. Warto jednak zastanowić się wcześniej nad tym, jak dopasować go do oczekiwań osób, które będą w tym miejscu najczęściej przebywać. Jeśli stawiacie na komfort, nie może on przede wszystkim wydawać dźwięków, gdyż będzie to głównym powodem dyskomfortu podczas zasypiania. Warto więc z góry odrzucić większość zegarów analogowych, decydując się na modele cyfrowe.

Designerski, czy budżetowy?

W sypialni nie spędzamy dużo czasu. Zazwyczaj pod koniec dnia, układamy się na kilka chwil, by poczytać książkę, następnie próbujemy zasnąć, by jak najszybciej się zregenerować. Nic dziwnego, że wiele osób nie przywiązuje uwagi do elektroniki, woląc zainwestować swoje środki w wysokiej jakości meble, np. łóżko, dokupując do niego bardzo wygodny materac. Zegar ścienny jest niemal rzadkością, ponieważ w większości sypialni stawia się modele przy łóżku, które wyposażone są w budzik, ewentualnie radio. Jeśli więc postanowiliście już, że w Waszej sypialni będzie znajdować się model zegara ściennego, warto wybrać elektroniczny produkt z tarczą wystylizowaną na klasyczne analogowe wskazówki. Taki asortyment może nie należy do najtańszych, lecz bez dwóch zdań będzie wyglądać przede wszystkim estetycznie, a dodatkowo nie będzie wydawać dźwięków, które na jednych działają uspokajająco, lecz na drugich drażniąco – wszystko zależy od domowników, a trzeba pamiętać, że każdy jest inny.

Gdzie kupić i za ile?

Zegar ścienny znaleźć można dosłownie we wszystkich sklepach z wyposażeniem domowym. Nic dziwnego, że duże sieci sprowadzają asortyment na potęgę i upychają go w swoich magazynach – wcześniej, czy później znajdzie się klient, który chętnie skorzysta z oferty przy swoim projekcie. Markety i sieci handlowe w większości przypadków nastawione są na klientów detalicznych, którzy szukają ładnego i taniego asortymentu. Nic w tym dziwnego, zakup wyposażenia domowego do tanich nie należał, więc każdy szuka oszczędności tam, gdzie to możliwe. Często jednak jest kilka modeli z wyższej półki i warto na nich się skupić. Jeżeli nie znajdziecie nic zadowalającego, warto sprawdzić oferty samych producentów.