Szczególnie popularne w ostatnim czasie stały się fotele z podnóżkiem – wygodny i praktyczny sposób na zorganizowanie przestrzeni w salonie czy sypialni. Jak wybrać odpowiedni fotel do salonu, a jak do sypialni? Oferta foteli z podnóżkiem jest bogata nie tylko w tanich marketach budowlanych. Teraz meble tego typu można znaleźć w ofercie czołowych polskich producentów mebli. Fotele z podnóżkiem mogą kosztować dosłownie kilkaset złotych, ale zaprojektowane przed dobrego projektanta i wykonane z solidnej jakości materiału sięgają cen kilku i nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Fotele z podnóżkiem do salonu

Fotel w salonie musi być nie tylko ładny i pasować do całościowego wystroju, musi być też wygodny, w końcu nie po to szperamy w ofercie foteli z podnóżkiem, by później większość czasu i tak spędzać na kanapie. Idealny mebel do salonu powinien być wykonany ze skóry – to materiał, który bardzo trudno zniszczyć, zwłaszcza jeśli skóra jest odpowiedniej grubości oraz została perfekcyjnie przeszyta. Salonowe fotele z podnóżkiem powinny dodatkowo być trwałą, bo przecież nie tylko my będziemy na nich siedzieć, a nie możemy pozwolić sobie, by któregoś dnia, gość w nieco bardziej siermiężnym pasku zarysował lub co gorsza zrobił nam dziurę w fotelu. Zastosowana w fotelu skóra powinna być też odpowiednio napięta, by nie odkształcała się przy codziennym stosowaniu. Warto zwrócić też uwagę na kalendarz pielęgnacji fotela – niektóre materiały można przecierać mogła ścierką i zmywa się z nich praktycznie każdy rodzaj zabrudzenia, inne są wrażliwe nawet na kurz i oczywiście na zwierzęcą sierść.

Fotele z podnóżkiem do sypialni

Szukając wśród ofert foteli z podnóżkiem do sypialni powinniśmy najpierw zastanowić się po co nam taki fotel właśnie w tym pomieszczeniu. Jeśli bowiem zamierzamy tam tylko odkładać rzeczy, lepiej zainwestować po prostu w wieszak, zaoszczędzimy i miejsce, i pieniądze. Jeśli już decydujemy się, by w sypialni stanął fotel, w którym w zimowe wieczory będzie można czytać przy kakao, wybierzmy jakiś miękki i odporny na kurz materiał. Miękki, by przyjemnie komponował się z nagim ciałem, a odporny na kurz, bo jak wiadomo w sypialni jest go zwykle więcej niż w innych pomieszczeniach, a to ze względu na pościele i inne tekstylia. Fotel w sypialni powinien mieć możliwość ukrycia podnóżka czy to pod samym fotelem czy to pod łóżkiem, wyjątkiem będzie sytuacja, w której podnóżek może służyć jako osobne miejsce do siedzenia, wówczas na pewno przyda się nie jeden raz w salonie, w trakcie wizyty niespodziewanych gości.