Jaki fotel wybrać gdy dużo czasu spędzamy przy komputerze grając hobbystycznie lub profesjonalnie? Kiedy jaki fotel i dla kogo? Przede wszystkim musimy określić ile czasu dziennie spędzamy przy komputerze.Tworząc swoje stanowisko staramy się aby mieć możliwie najlepszy monitor, klawiaturę, myszce dla graczy i pasującej doń podkładce. Więc czy kupno fotela dla gracza ma jakikolwiek sens? Czy to potrzebne? Jasne że tak o ile prawidłowo go dobierzemy i przy tym nie zbankrutujemy.

Zdrowie to podstawa

fotele gamingowe

Jeśli spędzamy dużo godzin w pozycji siedzącej, nie koniecznie grając, chociaż najczęściej wtedy siedzimy przy biurku to najlepiej zakupić taki fotel, na którym siedząc się nie będziemy męczyć. Fotel powinien być ,,oddychający",  co pozwoli na swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu nie będziemy się pocić. Zasadnicza różnica polega na tym, że fotel jest odpowiednio wykonany, czyli są użyte odpowiednie materiały,  dzięki czemu jest wytrzymały oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz jest wyprofilowany tj. oparcie w kształcie bezpiecznej dla kręgosłupa S, podłokietniki w odpowiedniej wysokości, itp. Również warto pamiętać, aby fotel był na tyle dobrze dobrany, aby nie trzeba było zbyt często zmieniać na nim pozycji. Należy pamiętać, że mając nawet najlepszy, najwygodniejszy fotel należy odpocząć co jakiś czas. Więc nawet jeśli nie gramy, to słusznym zakupem byłby fotel gamingowy.

Jaki jest potrzebny budżet?

Pomimo wysokiej ceny warto zainwestować w fotel gamingowy. Ich ceny oscylują w granicach od 200zł do nawet 2-3tys. zł. Przy wyborze fotela nie można jedynie zwracać uwagi na jego kolor oraz wzór (chociaż to też jest ważne dla użytkownika). Warto poszukać tutaj https://aropos1.pl/pol_m_Fotele-obrotowe_Fotele-gamingowe-362.html Podczas wyboru fotela gamingowego musimy znaleźć odpowiednie dla użytkownika wymiary. Musi posiadać również odpowiednie dla użytkownika regulacje. Fotel powinien być odpowiednio wyprofilowany aby nie psuć kręgosłupa. Gdy wybierzemy wygodny fotel należy zainteresować się parametrami takimi jak: cena, gwarancja, plamo odporność, dodatkowe funkcje, czy posiada podłokietniki, oraz czy ma odpowiednie kółka które nie uszkodzą podłogi. Gdy znajdziemy odpowiedni egzemplarz musimy również sprawdzić przed kupnem czy nie ma widocznych uszkodzeń, czy jest kompletny oraz czy jego opakowanie nie jest również uszkodzone (to mogło by uniemożliwić reklamację gdyby była potrzebna). Następnie należy zapoznać się z instrukcją montażu oraz użytkowania która powinna być w lub na opakowaniu. Jeżeli nie ma instrukcji jest to wada którą powinniśmy zgłosić przed zakupem (jeżeli opakowanie zostało wcześniej otwarte).