Okazuje się, że mamy ogromny problem z wyposażeniem wnętrz. O ile wyposażenie salonu, kuchni czy też jadalni może się wydawać skomplikowane z uwagi na duży wybór mebli i pozostałych akcesoriów, to raczej wyposażenie biura powinno być przysłowiową "bułką z masłem". Tak jednak nie jest. Wyposażenie biura sprawia nam duży problem. Najbardziej problemowy okazuje się wybór fotela. Większość foteli biurowych dostępnych na rynku niestety nie jest ergonomiczna. Nawet uwzględniają, że samo pojęcie ergonomii ma sens tylko gdy odnosi się do konkretnych potrzeb. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając fotel? Dowiedzmy się co takiego jest ważne, aby zapewnić nam wygodę przez kilka godzin każdego dnia.

Jak wybrać biurowy fotel?

Fotele obrotoweNa pewno nie ulega wątpliwości, że pierwszym parametrem jeśli chodzi o fotele obrotowe jest ergonomia. Jednak tenże parametr jest złożony. Przeanalizować powinniśmy na samym początku styl swojej pracy. To on nam właśnie zdefiniuje jakie konkretne elementy są kluczowe w ergonomii, a które są elementami drugorzędnymi. Później należy oszacować, w jakim stopniu te potrzeby są zaspokajane przez konkretne cechy. Pierwszą z nich jest wysokość. Fotele obrotowe dla osób wysokim muszą mieć możliwość podniesienia siedziska w ten sposób, aby nogi zgięte pozostały w kolanach pod kątem prostym. Zbyt wysokie krzesło czy też zbyt niskie nie pozwala nam na rozłożenie ciężaru wzdłuż naszego kręgosłupa. Może to powodować u nas bólowe dolegliwości. Kolejna kwestia to podłokietniki. W wielu fotelach są one bardzo wąskie, a do tego ich pozycja jest stała. Nie jest to rozwiązanie najlepsze. Szczególnie gdy mówimy o fotelach do komputera. Podłokietniki muszą ręce wspierać przez cały czas. Nie tylko podczas przerwy. Musimy także samodzielnie ustawiać sobie podłokietniki. Nie mogą zatem być tylko w jednej pozycji. Uwagę musimy również zwrócić na oparcie. Na pewno musi mieć profilowany kształt do kształtu naszego kręgosłupa.

Ostatnie dwie kwestie

Ostatnimi dwiema kwestiami są wentylacja oraz siedzisko. Wentylacja w przypadku tapicerowanych foteli skórą naturalną czy też innym naturalnymi tkaninami zupełnie nie jest potrzebna. Jednak przy syntetycznej skórze to już inna sprawa. Nawet małe wentylacyjne otwory pozwalają nam na zwiększenie komfortu pracy jak i także trwałości samego krzesła. Jeśli chodzi o siedzisko to nie może ono być zbyt głębokie. Musi być zatem miękkie. Jest to element, przy którym dowolność jest w zasadzie największa i nie zaburza zupełnie ergonomii. Oceniać jednak warto głębokość siedziska jeśli chodzi o kontekst potrzeb użytkownika. Zbyt głęboki czy też byt płytki spowoduje, że siedzenie na krześle zwiększy zmęczenie danego użytkownika.  Idealnego fotela warto poszukać tutaj https://www.bbhomeonline.pl/pol_m_Produkty_Meble_Fotele_Fotele-obrotowe-1233.html.