Łączenie stali przy pomocy technik spawalniczych nadaj, jest prostym i trwałym rozwiązaniem zarówno w warsztatach profesjonalnych, jak i przydomowych garażach. Nowoczesne urządzenia mają dodatkowe elementy sterujące procesem spawania. Łuk elektryczny jest tak regulowany przez układ elektroniczny, aby spaw był równy i optymalny do łączonego materiału. Dobrej jakości spawarka będzie doskonałą alternatywą dla starych i ciężkich spawarek transformatorowych. Przy użyciu technologi inwertorowej uzyskano małą i zwartą konstrukcję o dużej mocy. Ułatwia to również chłodzenie podzespołów, co przekłada się na długość pracy podczas jednego cyklu spawania. Szeroki zakres ustawień mocy spawarki umożliwia łączenie blach i kształtowników stalowych o różnej grubości.

Zalety spawarki sterowanej elektronicznej

spawarka inwertorowaSpawarka inwertorowa dzięki zastosowanym rozwiązaniom ułatwia spawanie nawet początkującym spawaczom. Początek spawania wymaga od operatora dużej staranności. W wypadku spawarek inwertorowych w razie dużego obciążenia prąd zostaje wyłączony i tak dostosowany, aby uzyskać łuk elektryczny o optymalnych parametrach. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w zabezpieczanie termiczne. Chroni to wrażliwe układy przed uszkodzeniem przegrzaniem podzespołów. Producenci stosują również wentylator wewnętrzny uruchamiany automatycznie po starcie urządzenia. Warto sprawdzić, czy spawarka inwertorowa posiada przewody mocowane za pomocą szybko złączek, co jest wygodnym rozwiązaniem umożliwiającym dostosowanie zestawu do potrzeb prac spawalniczych.

Mobilne rozwiązania w pracach spawalniczych

Spawarka inwertorowa stworzona została do prac w trudnych warunkach na ograniczonej przestrzeni. Takie udogodnienia sprawdzą się przy pracach w przydomowym warsztacie. Spawarkę łatwo przenieść na miejsce prac, ponieważ jest ona lekka i ma również uchwyty transportowe. W odróżnieniu od innych spawarek może ona pracować na przedłużaczach i nie wpływa to na jakość wykonanych połączeń spawanych. Doceniają to szczególnie osoby montujące konstrukcje w ogrodzie lub wykonujące napraw przedmiotów, których nie można zdemontować i przetransportować do warsztatu. Stosując różne modele elektrod, wykonane połączenie będzie trwałe i wytrzymałe na całej długości. Kontrola nad prądem spawania powoduje, że miejsce spawu będzie estetyczne i nie będzie wymagało dużego nakładu pracy, aby oczyścić element z odprysków i utlenionych cząstek metalu. Długie przewody podłączeniowe pozwolą na wygodne operowanie elektrodą nawet w trudno dostępnych miejscach.