Każdy posiadacz ogrodu (lub choćby niewielkiego balkonu czy tarasu) zdaje sobie sprawę, jak ważnym jego elementem są meble ogrodowe. Bez takiego wyposażenia nie sposób wyobrazić sobie jakiekolwiek przyjęcie w ogrodzie czy choćby grilla, na którego zaprosi się całą rodzinę. Nie chodzi jednak tylko i wyłącznie o to, by był to element czysto użytkowy. Meble takie powinny stanowić również ozdobę i współgrać harmonijnie z całą resztą ogrodu. Bardzo często jest to jednak o wiele trudniejsze do wykonania, niż mogłoby się zdawać. Wybór mebli ogrodowych dla wielu osób stanowi ogromny problem - o ile bowiem potrafią ocenić, które z wszystkich dostępnych modeli są najwygodniejsze, o tyle ocena walorów estetycznych jest już nieco trudniejsza i bardziej problematyczna. A gdyby tak poświęcić nieco czasu i wykonać takie meble samodzielnie, chociażby ze starych, niepotrzebnych już nikomu palet?

Co można zrobić z palet?

jak zrobić meble z palet, co można zrobić z palet, jak zrobić ławkę z palet

Niejednokrotnie ludzie, którym podda się tego typu pomysł rozkładają bezradnie ręce zastanawiając się, co można zrobić z palet. Jak zrobić meble z palet? Przecież to tylko kilka starych desek, które w niczym nie przypominają mebli. W rzeczywistości jest to jednak łatwiejsze, niż można byłoby się spodziewać.

Jak zrobić ławkę z palet?

Więc właściwie jak zrobić ławkę z palet? Wystarczy jedynie połączyć dwie palety - jedną położoną na płasko (stanie się ona siedziskiem), drugą postawioną pod kątem prostym lub nieco nachyloną (będzie stanowić oparcie), by na ławce siedziało się wygodniej.

Jak zrobić meble z palet?

Co można zrobić z palet prócz opisanej powyżej ławki (na wykonanie której ludzie najchętniej się decydują)? Cóż, tak naprawdę wszystko i oczywiście ogranicza nas jedynie nasza własna wyobraźnia, a także... Zdolności manualne. Jeśli nie jesteśmy do końca pewni, jak zrobić meble z palet, nie powinniśmy się martwić - w internecie można znaleźć setki filmików instruktażowych, które pomogą tym, którzy boją się zdać na własną intuicję i inwencję twórczą. Możliwości jest mnóstwo. Ławki to podstawa, oprócz tego można jednak zdecydować się na wykonanie pojedynczego fotela, stolika, a nawet całej platformy, na której będzie można ustawić meble. Jest to bardzo efektowne, a także niezwykle wygodne rozwiązanie. Platforma taka stanowi swego rodzaju taras na ogrodzie. Otrzymujemy dzięki temu wydzielone miejsce na meble, które zostaną doskonale wyeksponowane. Kolejną zaletą jest to, że w miejscu takim zawsze jest czysto, nawet po deszczu nie musimy się martwić błotem.

Zalety mebli z palet

jak zrobić meble z palet, co można zrobić z palet, jak zrobić ławkę z palet

Najbardziej oczywistą zaletą mebli z palet jest oczywiście to, ile zaoszczędzimy, jeśli zdecydujemy się na nie zamiast kupować gotowe meble w sklepie. Nie jest to jednak jedyna korzyść. Kolejną - dla wielu osób nawet istotniejszą, niż oszczędność - są względy estetyczne. Meble z palet są od kilku lat uznawane za bardzo modne i stylowe rozwiązanie. Przewyższają one popularnością większość mebli ogrodowych, które można dostać w sklepach. Ponadto są również wygodne i komfortowe, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w trakcie przyjęć urządzanych w ogrodzie, a także podczas każdego letniego grilla.