Decydując się na stworzenie przestrzeni wypoczynkowej koło domu mamy przeważnie na uwadze dwie kwestie. Zależy nam na idealnym dopasowaniu tarasu do istniejącej elewacji oraz do stylu ogrodu, a także na trwałym i niezmiennym przez lata wykończeniu. Rynek oferuje współcześnie wiele produktów różniących się zarówno jakością, jak i efektem wizualnym. Wybierać możemy spośród desek tarasowych drewnianych lub kompozytowych, rozmaitych płytek tarasowych, w tym też klinkierowych. Innym sposobem jest stworzenie jednolitego, betonowego tarasu lub też wybrukowanie go kostką.

Estetyka na najwyższym poziomie - pozwólmy sobie na luksus

Płyty na taras

Jedną z najbardziej efektownych opcji jest zastosowanie na tarasie płyt granitowych, które dostępne są w rozmaitej kolorystyce i w różnych wymiarach. Na tarasie najlepiej prezentują się płyty o dużej powierzchni. Taka aranżacja należy do najwytworniejszych. Zwrócić należy uwagę na rodzaj powierzchni płyt granitowych. Najlepiej nadające się granitowe płyty na taras to te o szorstkiej wierzchniej warstwie, czyli tak zwane płomieniowane. Taki granit nie odbija promieni słonecznych i przypomina efektowne skały, co wpływa na uzyskanie niezwykłego, luksusowego efektu wizualnego. Granit to ponadto piękny materiał, który ma tendencję do mienienia się różnymi odcieniami w zależności od pogody. Może wyglądać zupełnie inaczej o różnych porach dnia i pod wpływem rozmaitego natężenia promieni słonecznych. Miejmy na uwadze to, że rodzaj impregnacji granitu również determinuje jego ostateczny koloryt. Najbardziej popularne są uniwersalne, granitowe płyty na taras o rozmaitych odcieniach szarości, gdyż pasują niemal do każdej stylizacji. Właściciele tarasów o bardziej wysublimowanym guście z pewnością zauroczą się granitem w kolorze głębokiej czerni. Granit to kamień, a więc przede wszystkim materiał będący częścią przyrody. Decydując się na granitowy taras działamy ekologicznie i możemy mieć pewność, że taka stylizacja będzie zharmonizowana z otaczającą dom naturą.  Dlatego właśnie warto wybrać pasujące do naszego domu na stronie https://granitnaturalny.pl/plyty-tarasowe  

Bezpieczeństwo i trwałość, jako dodatkowe atrybuty - czego pragnąć więcej?

Granitowe płyty na taras o szorstkiej, płomieniowanej powierzchni to przede wszystkim bezpieczeństwo dla ich użytkowników. Granit o chropowatej strukturze ma działanie antypoślizgowe. Ze względu na wyjątkową twardość granitu możemy być również pewni, że nasz taras będzie trwały i niezmienny przez długie lata. Granit jest wyjątkowo odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, zarysowania oraz ścieranie. Jeśli zadbamy o właściwą impregnację, granitowe płyty na taras odwdzięczą się nam wysoką odpornością na przeróżne warunki atmosferyczne, w tym na mróz oraz mocne słońce.