Wybór odpowiedniego prysznica jest mniej prosty niż wybór innych elementów armatury łazienkowej. Zanim zaczniemy myśleć o estetyce, musimy zastanowić się nad wieloma bardziej przyziemnymi sprawami - jaki system hydrauliczny posiadamy, czy chcemy brać prysznice w wannie, czy w wannie, a także sprawdzić, czy ciśnienie wody będzie wystarczające do realizacji naszych planów. Pomocne tutaj będą konsultacje z fachowcami, takimi jak na przykład pracownicy wielkopolskiego producenta kabin prysznicowych, firmy Radaway. W niniejszym artykule nakreślimy kilka rzeczy, o których trzeba wiedzieć przy wyborze odpowiedniego prysznica dla domu.Przede wszystkim trzeba będzie się rozeznać w ogólnych rodzajach systemów prysznicowych. Co jest dostępne obecnie na rynku?

Prysznic elektryczny

Elektryczne prysznice podgrzewają wodę na żądanie, pobierając ją z zimnej wody z sieci i przepuszczając ją przez element grzejny wewnątrz kabiny prysznicowej. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie zabraknie ciepłej wody, ponieważ prysznic elektryczny podgrzewa wodę w razie potrzeby.radaway Eliminujemy więc marnotrawienie energii elektrycznej oraz potrzebę przechowywania gorącej wody, co wpływa na ogólną efektywność energetyczną. Generalnie trochę bardziej nieporęczne niż miksery, są od nich jednak mniej kosztowne i bardziej ekonomiczne pod względem zużycia wody. Droższe modele są wyposażone w zintegrowane pompy, które mogą poprawić natężenie przepływu i są teraz dostępne w wielu nowych projektach. Prysznice elektryczne pozostają popularną opcją dla drugich łazienek, które są zazwyczaj używane tylko poza godzinami szczytu. Do pryszniców tego typu idealnie nadają się kabiny produkcji Radaway.

Mikser

Prysznice tego typu używają gorącej i zimnej wody, mieszając ją w celu uzyskania odpowiedniej temperatury. Są one dostosowane do domów z bojlerem lub dużym zasobnikiem ciepłej wody, ponieważ opierają się na łatwo dostępnej gorącej wodzie. W przypadku niskiego ciśnienia wody można dodać pompę.

Termostatyczny

Prysznice termostatyczne zapobiegają ryzyku oparzenia (lub zmarznięcia), gdy ktoś włącza kran w innym miejscu w domu lub spłukuje toaletę. Ustawiamy temperaturę, a mikser automatycznie odpowiednią ilość gorącej lub zimnej wody. Elektryczny prysznic też może to zrobić, ale prysznic termostatyczny zapewnia swego rodzaju spokój umysłu – mogą z niego bezpiecznie korzystać dzieci oraz osoby starsze. Warto się tutaj skonsultować z pracownikami Radaway i zaprojektować optymalny kształt kabiny.

Cyfrowy

Cyfrowe prysznice można kontrolować za pomocą panelu umieszczonego w dowolnym miejscu w promieniu 10 metrów od prysznica. Następnie panel komunikuje się z jednostką zasilającą, znajdującą się w szafce poddasza lub wentylacji, w celu regulacji przepływu i temperatury wody. Produktów Radaway szukaj tutaj: https://www.fajnalazienka.com/firm-pol-1284729204-RADAWAY.html.