Najlepsze pomysły na pokój dla córki

Urządzanie pokoju dla córki to ogromne wyzwanie, przed jakim stają rodzice. Pokój powinien być przede wszystkim bardzo funkcjonalny, lecz także ładny. Czas spędzany w pokoju powinny uprzyjemniać takie elementy jak meble, tapety dziewczęce i dekoracje.

Kolory

Kolory w pokoju mają bardzo duże znaczenie dla dziewczynek, dlatego też tapety dziewczęce najczęściej występują w barwach różowych, czerwonych, żółtych oraz nieco stonowanych, czyli szarych. Doskonałym pomysłem jest zestawienie kolorów pastelowych, które doskonale ze sobą współgrają oraz tworzą piękne i spójne aranżacje. Dziewczęca tapeta nie musi być gładka i tylko w jednej barwie. Zastosowanie wzorów lub delikatnych przejść kolorystycznych zapewni niepowtarzalny klimat i różnorodność. Warto stawiać na ulubione kolory córki, która dzięki temu będzie doskonale czuła się we własnym pokoju. Najbardziej uniwersalnym kolorem mebli jest biały, szary oraz naturalne drewno. Zestawianie tego typu mebli z akcesoriami w kolorach pastelowych to doskonałe rozwiązanie dla dziewczynek w każdym wieku.

Najlepsze pomysły na pokój dla córkiWzory

Tapety dziewczęce bardzo często występują w różnorodnych wzorach. Wybór poszczególnego wzoru powinien być uzależniony od indywidualnych upodobań i zainteresowań dziecka. Wiele dziewczynek decyduje się na postaci z bajki jako akcent dekoracyjny w pokoju, jednak prezentowanie ich na ścianach może być zbyt ostentacyjne. Dziewczęce tapety we wzorki takie jak kropki, kwiatki lub nawet chmurki będą znacznie lepszym wyborem, ponieważ skomponują się idealnie w dowolnej aranżacji przestrzeni. Wszelkie dekoracje i tkaniny również mogą się nieco gryźć z tapetą w kolorowe postacie bajkowe, natomiast świetnie wpasują się w pokój wytapetowany w groszki.

Tkaniny

Ogromne znaczenie w pokojach dziewczęcych mają tkaniny wykorzystane na łóżku oraz poduszkach. Tkaniny te powinny być przyjemne w dotyku i ładne, dzięki czemu nawet pokój o stonowanych kolorach i minimalistycznej aranżacji, zyska na ogólnym odbiorze. Poduszki to także bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwoli dziecku bawić się na podłodze mając coś miękkiego do oparcia się. Zasłony nie są popularnym i zbyt często wybieranym elementem wystroju dziecięcych pokoi, jednak mogą wprowadzać bardzo przyjemną atmosferę, dlatego warto się nad nimi zastanowić. Zasłony zaciemniające pozwalają także regulować ilość światła wpadającego do pokoju zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy, dlatego są funkcjonalne i nadają się do większości pomieszczeń, takich jak na przykład pokój dla dziewczynki w dowolnym wieku.