Jak wybrać odpowiedni obrus?

Bez wątpienia piękny obrus na naszym stole świadczy o naszym wyczuciu stylu oraz o dobrym guście. Obrusy sprawdzają się świetnie nie tylko podczas romantycznej kolacji czy też uroczystego obiady, ale także podczas spożywania codziennych posiłków. Nakryty wspaniale stół to w zasadzie dekoracja całego domu. Dlatego obrus warto wprowadzić na stałe do naszego mieszkania czy też domu. Obrus odpowiednio dobrany, sprawdzi się idealnie na dużym stole, jak i także na małym w naszej kuchni czy też na tarasie.

Przede wszystkim rozmiar

obrusyNie da się ukryć, że znajdziemy na rynku zarówno obrusy wykonane w klasycznym stylu jak i także w stylu nowoczesnym. Aby dopasować go dobrze należy zmierzyć w pierwszej kolejności wymiar blatu. Bierzemy pod uwagę szerokość oraz długość. Jeśli mamy stół okrągły, to musimy zmierzyć średnicę. Aby obrus nie utrudniał użytkowania swobodnego stołu, zwisać powinien ponad siedziskiem krzeseł. Będzie optąymalnie, jeśli część nadmiarowa wyniesie miedzy 20, a 25 centymetrów. Gdy znamy zatem dokładny wymiar stołu, to musimy dodać około 50 centymetrów do szerokości oraz do długości.

Tkanina, tkanina i tkanina

Po zmierzeniu wymiarów stołu kolejnym krokiem będzie wybranie materiału odpowiedniego. Wiadomo, że każdy materiał ma zupełnie inne właściwości, odporność na zabrudzenia czy też wytrzymałość. Na tym etapie dopiero zastanowić się warto nad wizualnymi aspektami obrusów, a więc jego kolorem, który dopasowany powinien być względem stylu i charakteru do konkretnego pomieszczenia w naszym mieszkaniu. Obrusy bardzo popularne to obrusy bawełniane. Są odpowiednie do używania na co dzień. Nadają się jednak także na okazje poważniejsze. Materiał ten jest dosyć elastyczny oraz miękki. Nie ulega dzięki temu zagnieceniom oraz układa się bardzo łatwo na stole. Do tego cechuje się bardzo dużą trwałością oraz także wytrzymałością. Bardzo trudno z niego usunąć plamy. Szczególnie te z wina czy też z tłuszczu. Prasować powinniśmy go zawsze na lewej stronie. Zachowa dzięki temu barwy bardziej intensywne. Kolejny rodzaj obrusu to obrus szydełkowy. Jest on przezroczysty. Wymaga zatem stołu, na którym się bardzo dobrze zaprezentuje. Ma bardzo ciekawy wzór. Jest odporny na wszelkie zabrudzenia jak i także jest łatwy w samej pielęgnacji. W domach popularne są także obrusy ceratowe. Są dostępne w wielu wzorach. Jest to idealny wybór do jadalni, kuchni, restauracji, gastronomicznych punktów czy też stołówek. Chodzi o miejsca, w których się liczy zachowanie dobrych sanitarnych warunków.

Tekst powstał we współpracy https://e-obrus.pl/.