Każdy z nas doskonale wie, że w ogrodzie jest masa roboty. W zasadzie to cały czas jest coś do robienia. Każda pora roku cechuje się innymi rodzajami prac. Jednak obojętnie w jakiej porze roku pracujemy w swoim ogrodzie, bez dwóch zdań przyda nam się rozdrabniacz do gałęzi.

Niesamowite ułatwienie

Rozdrabniacze do gałęzi niezwykle ułatwiają porządkowe prace w ogrodzie. Po wycinaniu drzew czy też przycinaniu krzewów zawsze pozostaje nam dużą ilość gałęzi. Musimy sobie jakoś z nimi poradzić. Oczywiście w teorii możemy je spalić, ale jest to w wielu wypadkach niezalecane. Na pewno musimy mieć świadomość, że gałęzie rozdrobnione można wykorzystać jeszcze w ogrodzie. Przydadzą się chociażby z ściółkowania.

Budowa rozdrabniaczy

Rozdrabniacze do gałęzi

Budowa jak i także działanie rozdrabniaczy, w sposób niezależny od wielkości samego urządzenia jest bardzo zbliżone. Oczywiście są widoczne pewnego rodzaj różnice, które bezpośrednio wynikają z zastosowania takiej czy też innej metody zasilania lub też sposoby określonego cięcia, ale w zakresie ogólnym jest to obudowa wraz z tnącym elementem. Wyposażenie opcjonalne to koszt czy też wyrzutnia. To wyposażenie jednak nie wpływa w sposób bezpośredni na działanie samego urządzenia.

Rodzaje rozdrabniaczy do gałęzi

Jeśli chodzi o rozdrabniacze do gałęzi to dzielą się one na ręczne, spalinowe duże czy też ciągnikowe. Jednak jest to podział dosyć nieprecyzyjny. Musimy bowiem zwrócić uwagę na wiele innych aspektów. Chodzi dokładnie o rodzaj napędu oraz typ tnącego urządzenia. Jest to bardzo ważne. Najczęściej się zastanawiamy nad spalinowym rozdrabniaczem czy też elektrycznym. Spalinowe rozdrabniacze do gałęzi to urządzenia o mocy pomiędzy jeden, a sześć koni mechanicznych. Rozdrabniacze spalinowe są na pewno cięższe. Mogą nawet mielić duże fragmenty gałęzi. Najczęściej są w związku z tym wyposażone w funkcję wciągania automatycznego gałęzi. Gdyby nie ich duża masa, to byłyby o wiele bardziej mobilne od rozdrabniaczy elektronicznych. Jest to przede wszystkim świetne rozwiązanie dla osób posiadających duże ogrody czy też sady niewielkie. Drugi rodzaj rozdrabniaczy to elektryczne rozdrabniacze gałęzi. Są one lekkie stosunkowo. Możemy nimi manewrować. Jednak wydajne szczególnie nie są. Najczęściej zaopatrzone są kosze na zrębki. Jednak większość ich nie jest wyposażonych w podajnik automatyczny. W związku z tym wsunięcie gałęzi na tnący element wymaga od nas użycia dużej siły. Te rozdrabniacze sprawdzają się w ogródkach małych, gdzie sama ilość gałęzi nie jest duża. Co więcej ich średnica raczej jest skromna. Z wszystkimi rodzajami można się zapoznać na stronie https://www.ewimax.pl/pol_m_Narzedzia-Ogrodnicze_Rebaki-i-Rozdrabniacze-220.html