Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami domu z ogrodem, ale nie chcemy wydawać fortuny na jego aranżacje? Jednocześnie nie chcemy, aby nasz dom powiewał nudą i monotonią? Wystarczy zastosować pewne sztuczki i przeznaczając rozsądny budżet uzyskamy oryginalne wnętrza oraz niebanalną przestrzeń ogrodową, które będą wzbudzać podziw i emanować pożądaną tajemnicą.

Jak urządzić przedpokój, by był funkcjonalny i klimatyczny jednocześnie?

jak urządzić przedpokój, jak umeblować salon, jak urządzić ogród przed wejściem do domu

Przedpokój to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. To w tym właśnie miejscu nasze mieszkanie sprawia pierwsze wrażenie, niezwykle istotne dla naszych gości, ale także i dla nas samych. Bez względu na wielkość przedpokoju, w tym miejscu zawsze i bezwzględnie powinien panować ład i porządek. Jak urządzić przedpokój, aby tak się stało? Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią ilość szaf na wierzchnie ubrania oraz szafek na buty. Dla wieloosobowych rodzin może być to nie lada wyzwaniem, ale najważniejszy jest pozytywny efekt końcowy i warto się mu poświęcić. Jeśli w domu jest ganek to oczywiście problem ukrycia w przedpokoju garderoby oraz butów znacząco się minimalizuje ponieważ wzrasta nasza powierzchnia na zagospodarowanie różnego rodzaju zamykanych, praktycznych mebli. W mniejszych przedpokojach warto rozważyć zabudowę na wymiar sięgającą sufitu. W ten sposób zoptymalizujemy przestrzeń potrzebną na rozmaite schowki. Jak urządzić przedpokój, by wieczorami zamieniał się w nastrojowe pomieszczenie? Przede wszystkim pomyślmy o takich dodatkach, jak ozdobne lustro, dekoracyjny świecznik, czy też wazon z kwiatami, które będą zwracały uwagę zaraz po przekroczeniu progu mieszkania. Idealnym rozwiązaniem jest zamontowanie w przedpokoju kinkietów o zmiennym natężeniu światła. Dobrym pomysłem na unikalny efekt wnętrzarski jest położenie oryginalnej tapety na jednej ze ścian.

Jak umeblować salon, by był dla domowników komfortowym miejscem

Możliwości urządzenia salonu oraz jego wersji kolorystycznych jest współcześnie bardzo wiele i wszystko tak naprawdę zależy od gustu jego właścicieli. Warto jednak kierować się pewnymi, istotnymi zasadami meblując salon z naszych marzeń. Jak umeblować salon, by od razu był dla nas inspirującym pomieszczeniem, ale jednocześnie pozostawiał pole do popisu na przyszłość? Przede wszystkim weźmy pod uwagę rozmiar salonu, narysujmy jego szkic i bardzo dokładnie zaplanujmy jego przestrzeń uwzględniając niezbędne punkty, czyli: kanapa lub narożnik, stół albo ława, witryny lub szafki oraz miejsce na telewizor. Dopiero wówczas, gdy dysponujemy precyzyjnym planem, który gwarantuje nam także odpowiednią i wygodną wolną przestrzeń możemy rozpocząć poszukiwanie odpowiednich mebli. W ten sposób unikniemy nieudanych ustawień i ciągłego przestawiania mebli w salonie, które nie będzie przynosiło oczekiwanych rezultatów. Kolejnym etapem jest stworzenie z salonu miejsca, które będzie nas określać, będzie naszą intymną wizytówką i z którym zawsze i wszędzie będziemy się w pełni utożsamiać. Jak umeblować salon, by stał się właśnie taką magiczną przestrzenią? Tego nie uczynimy od razu ponieważ jest to proces wieloletni, dojrzewający i zmienny. Nie chodzi w tym przypadku tak bardzo o meble co o odpowiednie dekoracje i dodatki do salonu. Salon w przeciwieństwie do uporządkowanego przedpokoju może a nawet powinien być miejscem, które żyje, jest otwarte i opowiada historię rodziny. Dziać się tak może za sprawą rozmaitych pamiątek umieszczanych w oszklonej witrynie, widocznych książek na regale, obrazów i zdjęć w atrakcyjnych ramkach na ścianie, czy też ozdobnych poduszek oraz pledów przywożonych z wakacji.

Jak urządzić ogród przed wejściem do domu?

jak urządzić przedpokój, jak umeblować salon, jak urządzić ogród przed wejściem do domu

Z zasady nasz główny, ozdobny ogród, który jest naszą chlubą i oazą urządzamy w miejscu intymnym, które nie ukazuje się od razu oczom odwiedzających na gości. Niezwykle istotne jest jednak także zagospodarowanie przestrzeni ogrodowej przed wejściem do domu, w okolicach chodnika. Jak urządzić ogród przed wejściem do domu, by był praktyczny, ale jednocześnie zadbany i przyciągający wzrok? Jeśli naszą pasją jest ogrodnictwo i możemy poświęcać roślinom odpowiednią ilość czasu dziennie z pewnością koncepcji nam nie zabraknie. Gdy jednak zależy nam na niewymagającym, aczkolwiek interesującym miejscu warto przede wszystkim zadbać o pięknie wyglądający, na bieżąco koszony trawnik. Idealnie przy wejściu do domu prezentują się zimozielone drzewa i krzewy niezwykle łatwe w pielęgnacji. W okolicach schodów perfekcyjnie eksponują się ozdobne rośliny w mniejszych lub większych donicach. W cenie jest różnorodność i eklektyzm więc nie obawiajmy się, że donice nie będą do siebie pasowały. Łączenie różnych materiałów donic, takich jak beton, drewno, kamień w różnorodnej kolorystyce jest współcześnie bardzo pożądanym i oryginalnym designerskim trendem.