Decydując się na remont łazienki pragniemy, aby w pełni spełniała nasze oczekiwania. Z tego względu niezwykle ważne jest stworzenie projektu, który łączyłby w sobie funkcjonalność oraz nowoczesny design.

Sposób na nowoczesną łazienkę

stelaż pod umywalkęProjektowanie łazienki rozpoczynamy od ustalenia, w których miejscach zostaną rozmieszczone główne element sanitarne. T od nich zależy nasz późniejszy komfort wynikający z korzystania z łazienki. Kolejną ważną czynnością jest wybór materiału, z którego zostaną wykonane wszystkie elementy sanitariatu. Wysokiej klasy materiały, odporne na zabrudzenia oraz działanie wilgoci pozwolą nam długo cieszyć się wymarzoną łazienką. Ponad wszelką wątpliwość jednym z najważniejszych sprzętów sanitarnych znajdujących się w łazience jest umywalka. To przy niej rozpoczynamy oraz kończymy nasz dzień.  Z tego względu coraz więcej osób decyduje się odważne projekty dotyczące jej wyglądu. W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na umywalki wolnostojące lub funkcjonalny stelaż pod umywalkę.

 W jaki sposób dokonać wyboru stelaża?

Stelaż pod umywalkę cieszy się coraz większą popularnością. Pozwala nam zaoszczędzić wiele miejsca w łazience, a przy tym znacznie zmniejszyć powierzchnię, która należy posprzątać. Do dyspozycji klientów pozostają stelaże podtynkowe, które umożliwiają przytwierdzenie ceramiki sanitarnej do ściany. To innowacyjne rozwiązanie pozostawia nam dużą swobodę w kwestii aranżacji przestrzeni.

 Dużą zaletą stelaży podtynkowych jest to, iż doskonale kryją mocowania oraz większość przyłączy, które nierzadko szpecą dużą liczbę łazienek. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na montaż stelaży podtynkowych, mogą zdecydować się na wsporniki umywalkowe. Wsporniki charakteryzują się dużą wytrzymałością na obciążenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Wykonane z wysokiej klasy materiału są odporne na korozję. Niewielkie elementy, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, bez trudu utrzymają nawet duże umywalki.

Stelaż pod umywalkę umożliwi nam podział przestrzeni w naszej łazience na strefy. Dzięki niemu możemy stworzyć dodatkową ściankę, a nawet pokusić się o umywalkę osadzoną na wyspie pośrodku łazienki. Stelaże umożliwiają stworzenie nowej funkcjonalnej ściany wzbogaconej o otwarte półki na kosmetyki.  Każdy stelaż może zostać wzbogacony o rozmaite elementy. Jednym z nich może być wisząca metalowa półka, która umożliwi nam pozostawienie drobnych elementów sanitarnych w pobliżu naszej ręki, jak i będzie służyła za wieszak na ręczniki. Łączenie funkcji jest jednym z głównych atutów nowoczesnych urządzeń sanitarnych.