Niemal na każdej instalacji wodnej powinny znaleźć się profesjonalne filtry. Gdy woda nie nadaje się do picia bezpośrednio z kranu i/lub pozostawia kamień lub zacieki na armaturze i sprzętach sanitarnych, należy ją uzdatniać. Filtry różnią się budową, efektywnością, skutecznością w eliminowaniu zabrudzeń, natomiast również ceną oraz wymaganiami eksploatacyjnymi. Aby dobrać właściwy typ filtrów do domu, należy przede wszystkim rozpoznać, jakie mamy kłopoty wodą, natomiast również ustalić, jakiej ma być klasy, to pozwoli nam wybrać najlepsze filtry.

Instalacja filtrów

Czym właściwie są filtry do wody?Filtry do wody powinny być umieszczone w domu (nie w prowizorycznych studzienkach), w miejscu, gdzie są właściwe warunki do działania narzędzi elektronicznych oraz pojemników z wodą (ochrona przed niską temperaturą). Może to być kotłownia, pomieszczenie gospodarcze bądź garaż. W wypadku wody wodociągowej, podłączenie filtrów do wody, robi się za wodomierzem, natomiast gdy budynek jest wspierany wodą ze studni, natychmiast za wejściem wody do domu.

Jakie są typy filtrów?

Potrzeby traktujące czyszczenia wody są różnorodne. Na czym innym zależy przecież indywidualnym użytkownikom, jacy szukają czystej wody do picia, odmienne są natomiast potrzeby zakładów produkcyjnych. Nie zaskakuje zatem fakt, iż w obecnych czasach są przeróżnego typu filtry do wody– od małych narzędzi, jakie montujemy na domowej sieci wodociągowej, aż po duże stacje uzdatniania wody, jakie znajdują się przy warsztatach produkcyjnych.

Potrzeba oczyszczania

Duża część filtrów wodnych potrzebuje regularnego oczyszczania i zmiany wkładów filtrujących. We współzależności od typu filtrów, rożne są czasy utrzymywania czystości, wytrzymałości lub właściwej efektywności wkładów. Poza samymi kosztami zakupu oraz instalacji filtrów, nie zapominajmy zatem również o sprawdzeniu dostępności zamiennych wkładów i ich wartości. W obecnych czasach niezwykle ogromny nacisk kładziony jest na czystość wody, więc artykuły ją czyszczące cieszą się jeszcze większym powodzeniem.

Oczyszczanie wody z sieci wodociągowej

Woda wociągowa musi spełniać ustalone przepisy, żeby dotarła do sieci. Niestety niejednokrotnie jest ona czyszczona chlorem, natomiast wtedy jest niesmaczna. Pogorszenie smaku oraz barwy wody może także pochodzić z tego, iż podczas przepływu w tradycyjnej sieci zostanie skażona piaskiem oraz rdzą. Poza tymże woda wodociągowa może mieć ogromną twardość, choć będzie się ona zawierać w normach (60-500 mg CaCO3/dm3, w wyliczeniu na stopnie niemieckie to 3-28 dH). 

Jeśli szukacie filtrów do wody, znajdziecie je w sklepie https://www.aquateam.pl/oferta/woda-i-kanalizacja/filtry-do-wody-szczecin/