Jak trudno dzisiaj wybrać idealny fotelik ? O tym może przekonać się niejedna mama i tata zwłaszcza jeśli chodzi o ten pierwszy. Firma Cybex oferuje wyjątkowy model, który daje bezpieczeństwo, wygodę i nowoczesność. Model Cloud Z spełnia najwyższe normy europejskie związane z bezpieczeństwem w tym normę I-size. Przeznaczony jest on dla dzieci nawet tych wcześniej urodzonych czyli od 45 cm aż do większego bobasa czyli 87 cm. Taki fotelik starczy dla dziecka do 13 kg czyli około roku. Posoada on rowniez zintegrowany system L.S.P., który w połączeniu z absorbującą energię uderzenia skorupą fotelika, zwiększa bezpieczeństwo dziecka podczas zderzenia bocznego.

Wygoda też ma znaczenie

cybex cloud z

Jeśli chodzi o wygodę to fotelik ma wspaniałe obicie z miękkiego,  hipoalergicznego materiału. Wokół główki zadbano o otulacze ,które zapewniają stabilizację główki dziecka podczas jazdy. A teraz o wygodzie rodziców. Fotelik Cybex Cloud Z ma możliwość regulowania zagłówka w aż 13 pozycjach. Jeśli dziecko potrzebuje się przespać podczas jazdy rodzic może ułożyć główkę w dowolnej pozycji dogodnej dla dziecka. Możliwość ustawienia pozycji leżącej zapewnia dziecku odpowiednią pozycję dla kształtującego się kręgosłupa. Można ją zmienić również wtedy gdy dziecko chętne poznawania świata podnosi główkę coraz wyżej. Poziom nachylenia reguluje się w prosty sposób za pomocą jednej ręki, nawet wówczas gdy dziecko znajduje się w foteliku. Kolejna ważna rzecz w kwestii wygody to możliwość montażu fotelika na bazie BASE Z. Można wtedy zamontować go w samochodzie za pomocą łączy Isofix, bez bazy montuje się tradycyjnie 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa zawsze tyłem do kierunku jazdy. Na tej bazie fotelik staje się dużo stabilniejszy oraz daje wygodniejsze dostęp do dziecka, ponieważ można fotelik obracać 180°. Gdy wysiadamy i wyciągamy dziecko nie musimy szarpać całego fotelika tylko obracać go w kierunku drzwi, dziecko widzi rodzica dzięki czemu czuje się bezpieczniej a następnie swobodnie bierzemy fotelik. Bez szarpania, szturchania i niepotrzebnego ciągnięcia.

Nowoczesny design

Fotelik spełnia najwyższe wymagania klientów. Również jeśli chodzi o wygląd. Kształt fotelika nie tylko wpisuje się w wygląd auta, ale również poza nim. Gdy bierzemy dziecko ze sobą nie wyciągając go z fotelika, prezentuje się niestandardowo czyli nowocześnie. Zintegrowana budka przeciwsłoneczna w rozmiarze XXL z ochroną UPF50+ w kolorze tapicerki fotelika daje zarówno ochronę dziecka oraz intymność tak aby nikt ani nic mu nie przeszkadzało np. w spaniu.