3 propozycje na idealny zapach w domu

Każde zaadoptowane do zamieszkania wnętrze ma swój zapach. Składa się na to szereg czynników, między innymi intensywność gotowania, sprzątania i ogólnie rozumiane przebywanie na co dzień. Zapach, który unosi się w mieszkaniu, powinien być neutralny oraz przyjemny dla ogółu. Nie warto brać pod uwagę silnie perfumowanych aromatów oraz woni kojarzących się z jedzeniem. Oto 3 rozwiązania, które zapewnią aromatyczne zapachy przy niskim zaangażowaniu ze strony właściciela mieszkania.

Wtyczki do kontaktu

Popularną formą zapewniania przyjemnego zapachu, wykorzystywaną w większości domostw jest wtyczka kontaktowa. Wystarczy ustawić na pokrętle interesującą moc zapachową i umieścić końcówkę w kontakcie. Na rynku dostępne są różne wersje cenowe, które zależą od danej marki. Wadą tej metody może być łatwe nagrzewanie elektrycznego odświeżacza i fakt, że musi być ciągle podłączony do kontaktu, jeśli ma wydzielać pożądany aromat.

Świece zapachowe

W dobie zwracania uwagi na detale świece zapachowe pełnią nie tylko funkcję relaksującą i odświeżającą, ale również ozdobną. Piękne słoje i fantazyjne pojemniki świetnie sprawdzą się w kompozycjach podkreślających wystrój danego wnętrza. Płomień świecy nadaje również nastrojowy efekt wizualny. W momencie, kiedy świeczka się wypali, pozostałe opakowanie można wykorzystać do przechowywania drobnych bibelotów. Mnogość możliwości w temacie doboru odpowiedniego aromatu zaspokoi nawet najbardziej wybrednych.

Aromaterapia

Jeśli dla danej osoby zapach panujący w domu jest bardzo ważny, konieczne jest zainwestowanie w odpowiedni sprzęt. Chodzi tu o kominek oraz woski zapachowe. To jedna z metod zapewniająca intensywny aromat i efekty wizualne. Wosk do kominka w wybranym zapachu umieszcza się na samym szczycie, gdzie temperatura jest najwyższa. Po chwili palenia się świeczki na niższym poziomie wosk do kominka rozpuszcza się, wydzielając pożądaną woń. wosk do kominkaEfekt aromaterapii jest zniewalający. Dodatkowo mamy duże możliwości w wyborze interesującej nas kategorii zapachowej. Od aromatów słodkich, poprzez owocowe wersje, kończąc na świeżych zapachach. Wosk do kominka ma też tę zaletę, że nie jest drogi. Można zakupić kilka wersji do prób i finalnie wyszukać te, które najbardziej przypadną do gustu wszystkim domownikom. Wybór odpowiedniego sposobu zapewniającego przyjemny aromat w domu wydaje się błahą sprawą. Należy jednak pamiętać, że tak drobna rzecz, może umilić życie domowników i gości. Zainwestowanie w relaksujące zapachy i aromaterapię przyniesie wiele korzyści dla zdrowia i harmonii, która zapanuje w pomieszczeniach.