Szczególnego rodzaju dekoracje – rośliny

Zapewne wiesz, że zieleń jest najcenniejszym kolorem dla naszych oczu i psychiki. Zielone wnętrza to żywe wnętrza, w których dobrze się czujemy, relaksujemy, jak również napełniamy życiową energią. Nie namawiamy tu jednak na zmianę koloru ścian, ale na kwiaty doniczkowe oraz rośliny jako dekoracje wnętrz. To właśnie one mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu, czyli jednocześnie na nasze zdrowie.

Jakie kwiaty do mieszkania?

Już wiemy, że są one doskonałym wyborem, teraz zajmijmy się ich rodzajami. Jakie kwiaty doniczkowe i rośliny warto mieć w mieszkaniu? Z pewnością te, które pięknie wyglądają, być może są oryginalne, ale przede wszystkim te, których wymagania pielęgnacyjne są nam znane. Zacznijmy od storczyków, ponieważ są one obecnie najpopularniejszym gatunkiem; dzięki nim parapety okienne nabierają pięknego wyglądu. Jeśli jednak ma być zupełnie zielono, w domu warto mieć kaktusy. Są mało wymagającymi roślinami. Poza tym są odporne na zmiany temperatur, dzięki czemu nadają się do każdego rodzaju pomieszczeń.

Nie zapominamy o balkonach i tarasach

Zielone mieszkanie to jedno. Drugie to balkon czy taras, gdzie w okresie wiosenno-letnim spędzamy wiele czasu. Warto zaaranżować te miejsca tak, aby rzeczywiście sprawdzały się w roli azylu. Tutaj również stawiamy na dobrze przemyślaną zieleń, kwiaty, dzięki którym wypoczynek stanie się jeszcze przyjemniejszy. Otaczanie się roślinami to naprawdę bardzo istotna kwestia, o której nie wolno nam zapominać.

2 Comments

  1. Przyszła mi myśl, żeby jednak pomalować salon na zielono. Jest duży, więc można poszaleć nawet z ciemniejszymi barwami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *