Raz jeszcze o urządzaniu kuchni

Jeśli planujesz generalny remont kuchni, z pewnością zdążyłeś przeczytać już setki artykułów i porad. Prawdopodobnie masz już wiedzę, ale brakuje Ci potwierdzenia. U nas trafiłeś na krótki artykuł o najważniejszych kwestiach. Po jego przeczytaniu po prostu trzeba zabrać się do pracy.

Nie improwizuj

Kuchnia to przede wszystkim pomieszczenie, które musi być optymalnie praktyczne. Stylizacja jest ważna, niemniej jednak zacząć należy od najistotniejszej kwestii. Pamiętaj więc o tym, aby blat kuchenny czy wyspa, przy których przygotowuje się posiłki, nie znajdowały się daleko od lodówki i zlewozmywaka. To najważniejsze strefy w każdej kuchni.

Strefa pracy w kuchni

Urządź kuchnię tak, aby sprzyjała ona przyjemnej pracy. Miej wszystko pod ręką, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu. Roboty kuchenne, noże, deski do krojenia itp. akcesoria koniecznie muszą znajdować się w strefie przygotowywania posiłków. Jeśli zdecydujesz się na kuchenne meble na wymiar, pamiętaj, aby szuflady posiadały przegrody, a szafki wysuwane kosze. W kuchni o mniejszym metrażu idealnie sprawdza się narożne umeblowanie.

Oświetlenie

Zapewne dobrze wiesz, że odpowiednie oświetlenie w kuchni to najważniejszy element. Planowanie zacznij od sufitowej lampy, która oświetli całe pomieszczenie. W kuchni przydadzą się poza tym dodatkowe punkty świetlne. Koniecznie muszą znaleźć się one w miejscu naszej pracy, ale też mogą w szafkach czy w podłodze. W dwóch ostatnich wariantach najlepiej sprawdza się oświetlenie ledowe.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *