Lite drewno i żelazko z tuszą, czyli słów kilka o stylu rustykalnym

Nazwa rustykalny pochodzi od słowa „rustic”, co znaczy wiejski i swojski. Jeśli taki klimat marzy Ci się w Twoim domu, artykuł niech stanie się inspiracją dla Ciebie. Znajdziesz tu kilka cennych wskazówek, co zrobić, aby najwierniej oddać rustykalną atmosferę we wnętrzu. Poza tym polecamy coś więcej, a dokładnie eksperymentowanie. Co powiesz na połączenie tego stylu z loftem?

Podstawowy element stylu rustykalnego

Chodzi przede wszystkim o lite drewno, dlatego jeśli planujesz w domu wielkie zmiany, nie wyrzucaj starych komór, szaf, stołów czy regałów. To właśnie dzięki nim stworzysz we wnętrzach tę magiczną rustykalną atmosferę. Nie zapominaj, że powierzchnia tych mebli powinna być nadszarpnięta zębem czasu. Wszelkie spękania, słoje i sęki są tu jak najbardziej wskazane. Idealnym wnętrzem, w którym możesz zacząć przygodę z tytułową aranżacją, jest kuchnia.

O jakie akcesoria chodzi?

Istotnymi elementami, dzięki którym zapewnisz domowi swojski klimat, są: żelazko z tuszą, żelazne lampy sufitowe, wiklinowe kosze, stary sprzęt typu radio, stare sagany itp. Sielankę zapewnisz we wnętrzu dzięki zegarowi z kukułką oraz lustrom w drewnianych ramach. Nie zapomnij o obrazach olejnych, lnianych obrusach, wzorzystych pledach, kwiecistych firankach.

Dobre połączenia aranżacyjne

Jeśli cenisz stylizacyjne eksperymentowanie i nie poprzestajesz na jednym stylu, rustykalną aranżację możesz łączyć ze stylem angielskim czy loftowym. Takie połączenia dają naprawdę oryginalne efekty, a Tobie z całą pewnością przysporzą wiele satysfakcji.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *